У Погінському монастирі відбулась ХХІІ міжнародна проща вервиці

Вже вкотре у Погінському монастирі отців василіян відбулася Міжнародна проща вервиці за мир і єдність Церкви. Цього року проща відбувалася 30 вересня-1 жовтня, на яку прибули близько 15 тисяч вірян.

У суботу прочан очікував Молебень до Пресвятої Богородиці, співана вервиця та молодіжна програма за участю семінарійного гурту "Еффата" Івано-Франківської семінарії священомученика Йосафата. Ввечері відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Під час проповіді владика вказував на Діву Марію, яка супроводжує нашу молитву та вчить молитви. Владика Григорій, розповідаючи про молитву на вервиці, згадав також вселенських архиєреїв Лева ХІІІ та Івана Павла ІІ. Перший заохочував Божий люд до цієї молитви через свої листи та енцикліки, а святий Іван Павло ІІ був великим почитателем вервиці; у ній він віднаходив радість та силу.

Проте Літургією цей день не завершився. Далі паломники мали можливість вшанувати Євхаристійного Ісуса, молитись на вервиці та на хресній дорозі. Опісля паломників очікував гарячий борщ й ватра. Хто ж залишився до неділі, то мав можливість протягом ночі провести молитовно цей час, або ж трохи перепочити для відновлення сил на новий день.

Вранці 1 жовтня присутні помолились Божественну Літургію, Утреню, Акафіст до Пресвятої Богородиці та вервицю. Кульмінацією молінь стала Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський.

https://www.youtube.com/watch?v=3zXzNdSY6kI&feature=youtu.be

У своїй гомілії Архєрей зупинився на постаті жінки-хананейки, яка визнала свою віру. «Ця жінка пішли трохи далі, зробивши те, про що ми часто забуваємо. Вона пішла до Ісуса Христа і сама в нього з повним дитячим, наївним довір’ям просила помочі», - зазначив Проповідник. Далі Архиєрей розповів про дію Богородиці, заступниці християн і закликав присутніх до ревної молитви.

https://www.youtube.com/watch?v=Py-FeQbyM-k

Після Літургію відбулось традиційне «многоліття» Арихєрею та всім присутнім. Особливо подяка линула настоятелю Погінського монастиря о. Никодиму Гуралюку, ЧСВВ, який очолив організацію цьогорічної прощі вервиці. Завершилось святкування заохотою митрополита до молитви за українських воїнів й за мир в Україні.

Повідомив бр. Микита Овчар, ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар