«Скромний син землі Перемиської...

На початку лютого 2018 року у львівському видавництві отців василіян «Місіонер» вийшла нова книга «Скромний син землі Перемиської – отець Партеній Петро Павлик». Вона побудована у вигляді розмови з головним героєм о.Партенієм, з вл. Глібом Лончиною, с.Модестою Сеник та іншими.

Книга розповідає про життя українського хлопця з Бушкович під Перемишлем, який у віці 16 років на заклик митр. Андрея Шептицького виїхав до далекого міста Ґроттаферрата в Італії, неподалік Риму. Там він став ченцем-василіянином, згодом – священиком, здобув високу освіту і професію – видавав книжки. І хоч не повернувся на рідні землі, о. Партеній понад усе любить Україну і старається працювати для неї навіть тепер, коли йому вже 99 років.

У спогадах головного героя відображені історичні події: о. Партеній розповідає про тяжкі пережиття своєї родини, яку був змушений залишити рідні Бушковичі й шукати пристановища в підсовєтській Україні. Свідчить про переслідування Української Греко-Католицької Церкви по обидва боки кордону з Польщею, облаштування життя українців на поселеннях, згадує про тяжкі пережиття кардинала Йосифа Сліпого, єпископів: Й. Коциловського, В. Величковського, І. Лятишевського, о. Гриника, о. Чорняка (з Журавиці, коло Перемишля).

Книжка проілюстрована унікальними архівними світлинами. Видання зроблене з науковим підходом: має широкий іменний та географічний покажчик, розлогі коментарі. Рецензентами є відомі українські науковці, фахівці у відповідних галузях науки: професор Іван Монолатій та кандидат філологічних наук Євген Луньо.

Авторка Люда Бублик – перекладач, дипломат, викладач, доктор філософії Українського Вільного Університету Мюнхена (Німеччина). Тема її докторської праці «Збереження національної самосвідомості українців у Німеччині та Польщі протягом 1990–2010 рр.» Співзасновниця Ризької Української Школи (Латвія), засновниця суботньо-недільної школи у Варшаві. Дослідниця у галузі духовності українського народу, проблем взаємин Церкви і суспільства, церковного служіння мирян; працює над проблемами українсько-польських взаємин впродовж ХХ ст. Перекладає з польської, латвійської, французької.

Книга буде цікава науковцям – дослідникам історії Церкви, українського церковного життя на поселеннях, книговидання українською мовою в Італії, історії українців Перемишля, виселених у 1945-46 рр. з рідних земель, та загалом широкому колу читачів.

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар